10 kilometrów dookoła stołu, czyli Luboński Klub Biegacza podczas Dni Lubonia

wp_000436

W dniach 7-9 czerwca odbywały się na terenie naszego miasta Dni Lubonia. W tym roku członkowie LKB postanowili wziąć aktywniejszy udział w obchodach święta miasta, organizując bieg dookoła stołu na dystansie 10 kilometrów.

Zasady były proste – do biegu mógł przyłączyć się każdy zainteresowany, a do pokonania było 10 okrążeń liczącej 10 metrów trasy dookoła stołów ustawionych na parkingu przed Lubońskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Bieg miał charakter sztafety – na trasie mógł przebywać wyłącznie jeden biegacz. Za pokonanie 5 okrążeń (50 metrów) można było sięgnąć po kubek z wodą. Na tych, którzy pokonali pełny dystans – 10 okrążeń (100 metrów) – czekał banan lub czekolada (a to zasługa naszych dzielnych krwiodawców).

Bieg rozpoczął się chwilę po godzinie 15, a jako pierwszy z trasą zmierzył się Prezes Klubu – Kuba Mączkowiak, który następnego dnia startował w półmaratonie w Grodzisku. Od początku narzucił mocne tempo, wybijając tym samym z głowy pozostałym Klubowiczom „luźne” podejście do biegu. Każde okrążenie pokonane przez biegacza było głośno odliczane przez klubowych kolegów, a dodatkowe brawa otrzymywał każdy uczestnik niezwiązany z klubem.

wp_000416

Z minuty na minutę na tablicy przybywało okrążeń pokonanych przez biegaczy z LKB, a wraz z kolejnymi okrążeniami pogarszały się warunki atmosferyczne. Niekorzystna aura (dla widzów oczywiście!) drastycznie zmniejszyła i tak niskie zainteresowanie wspólnym bieganiem.

W końcu rozpadało się na dobre, mieszkańcy pochowali się pod rozłożone parasole, a na placu pozostali jedynie zawodnicy Lubońskiego Klubu Biegacza. Deszczowa aura nie przeszkadzała w niczym naszym zawodnikom, którzy mieli okazję biegać w trudniejszych warunkach.

wp_000433

Po upływie 40 minut pokonaliśmy wspólnie ponad 50% założonego dystansu, czyli 500 okrążeń (5 kilometrów). Bananów na tacach było coraz mniej, a wody w kubkach coraz więcej – z racji opadów. Gdy do końca biegu pozostało 20 okrążeń „pałeczkę” przejął komendant straży miejskiej w Luboniu – Paweł Dybczyński, który biegł do samego końca. Na ostatnie 10 okrążeń dołączyli się pozostali zawodnicy z Klubu oraz osoby zainteresowane, tworząc 10 metrowy „pociąg”.

Luboński Klub Biegacza pragnie podziękować wszystkim osobom, które wzięły udział w naszym wydarzeniu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.