I Bieg Trzech Króli

Pierwszy start reprezentantów Lubońskiego Klubu Biegacza w 2017 odbył się w odległym Stołężynie gmina Wapno – I Bieg III Króli. To chyba stacja odpoczynku dla tysięcy gęsi, tylu jeszcze nie widziałem – a aparat fotograficzny został w domu – kicha. Warunki pogodowe wręcz wymarzone 🙂 mróz -8*C, słonecznie. Trasa oblodzona na maksa, podbiegi niezbyt strome ale rozryte przez traktory z oblodzeniem powodowały wiele trudności. Na starcie stawili się Ewelina Wysocka-Babst i Mikołaj Babst, przyjaciele LKB Gosia i Mateusz Kaczmarek i ja. Liczyliśmy, że Mateusz da czadu i dał. Po prostu wygrał – Luboń rządzi. Ja 12 miejsce (w M40-2), Ewelina miejsce 56 (w kat. K30-7) ale w kategorii mieszkanek gminy Wapno ;P 2 miejsce, Mikołaj miejsce 66 (w kat.M40-17) i Gosia miejsce 87 (K30-14). Wszyscy bez kontuzji i zadowoleni z wyników na mecie odebrali medale w kształcie gwiazdy Betlejemskiej – będzie co powiesić na choinkę. Można powiedzieć, że sezon startów członków LKB został oficjalnie otwarty.