I Dycha z Obkładem Daszewice

Zapraszamy do lektury recenzji Daszewicenapisanej przez Sławka z ostatniego krosu w jakim brał udział LKB.

„Z mocnym przytupem LKB rozpoczął sezon biegowy A.D.2015. W minioną niedziele grupa 9 zawodników Lubońskiego Klubu Biegacza wzięła udział w I edycji rozgrywanego w Daszewicach biegu na dystansie 10,4 km.tzw.”Dychy z obkładem”.Trasa 100% przebiegała leśnymi duktami w malowniczych krajobrazach nadleśnictwa Babki. Były to dwie pętle o łącznej długości 10 km i 400 metrów.Miejscami trasa zwężała się do szerokości na której mógł się zmieścić tylko jeden biegacz.Wymagało to od wszystkich wyjątkowej czujności oraz uprzejmości w stosunku do pozostałych biegaczy. Dwa mega podbiegi dały w kość chyba wszystkim , a grzęzawiska na polach sprawiały, że buty zatapiały się w błotnistą daszewicką ziemie. Z trudami trasy najlepiej poradził sobie Adam Chudzicki , który o włos przegrał miejsce na podium.Oprócz Adama bardzo dobrze pobiegł Maciej Wosik, który zajął 19 miejsce w ogólnej klasyfikacji. Pozostałe miejsca zajęli: Łukasz Kubiak , Marcin Janiak, Marcin Meller, Marek Siuda, Sławek Budziszewski, Dawid Krawczyk oraz Michał Mielcarek. Patrząc na wyniki biegu, czasy jakie uzyskali poszczególni zawodnicy i miejsca w klasyfikacji – można śmiało rzecz, że rok 2015 będzie biegowym i rekordowym rokiem Lubońskiego Klubu Biegacza”