III Chyża Dziesiątka

herb_nowy-tomysl

O biegu

31 sierpnia w Nowym Tomyślu, odbędzie się III edycja imprezy Chyża Dziesiątka. W ramach biegu, poza klasyfikacją generalną oraz wiekową zostaną wyłonieni najszybsi dyrektorzy oraz dyrektorki imprez biegowych w ramach II Mistrzostw Polski Dyrektorów i Dyrektorek Imprez Biegowych. Tegoroczna edycja zaliczana jest również do Grand Prix Wielkopolski w biegach ulicznych na 10 kilometrów.

W ubiegłym roku 5 miejsce w klasyfikacji generalnej zajął nasz klubowy kolega – Adam Chudzicki. Adam stanął na najwyższym stopniu podium w Mistrzostwach Polski Dyrektorów i Dyrektorek Imprez Biegowych, a trzecie miejsce w tej rywalizacji zajął kolejny reprezentant LKB – Łukasz Kubiak – dyrektor biegu Pogoń za Wilkiem.

Reprezentanci Lubońskiego Klubu Biegacza

O tym, kto wystartuje w biegu III Chyża Dziesiątka, dowiesz się z naszego kalendarza.

Trasa

• Start i meta: Nowy Tomyśl, ul. Tysiąclecia, w pobliżu banku PKO.
  • Dystans – 10 km nawierzchnia asfaltowa, trasa posiada atest PZLA.
  • Trasa biegu oznakowana co 1 km, zabezpieczona, zamknięta, a miejscami częściowo zamknięta dla ruchu kołowego.
    Trasa prowadzi od ul. Tysiąclecia, poprzez Pl. Niepodległości, ul. Zbąszyńską, ul. 3-go Stycznia, ul. Ślósarskiego, Glinno, Stary Tomyśl – ul. Kwiatowa, ul. Powst. Wielkopolskich, ścieżka rowerowa i częściowo jezdnia przez Glinno, Nowy Tomyśl – ul. Kościuszki, ul. Długa, Pl. Niepodległości, ul. Tysiąclecia.

• Punkty odżywiania na 3 i 6 km trasy (napój izotoniczny i woda).