Parkrun #237

W sobotni poranek 18.02.2017 zadebiutowałem w dziennym biegu Parkrun na poznańskiej Cytadeli na ulubionym dystansie 5km. Debiut miał miejsce w doborowym towarzystwie Prezesa Marka Siudy i mojej Żony – również dziennej debiutantki. Miałem już z tą trasą do czynienia wieczorem i mam z nią swoje porachunki. Zostały one dzisiaj wyrównane – nie zgubiłem się i ukończyłem bieg na 118 pozycji z nie najgorszym jak na moją formę czasem 27:05. Prezes Marek Siuda ustanowił osobisty rekord trasy 21:23 – serdecznie gratulujemy, a Ewelina Wysocka ukończyła bieg z wynikiem 28:03. Parkrun to impreza godna polecenia, bez zadęcia, robiona dla biegaczy przez biegaczy. Na pewno będę wracał, ponieważ jestem trochę zmęczony klimatem dużych komercyjnych biegów. Relacje z biegu napisał Mikołaj Babst, który pokazał, że ma potencjał.