Poznań Triathlon 2014

logo

O biegu

W dniach 26-27 lipca nad poznańską Maltę powrócą ludzie z żelaza! W tych dniach odbędzie się druga edycja poznańskiego triathlonu. Podobnie jak w roku ubiegłym, zawodnicy mają do wyboru dwie trasy:

 • dystans krótki:
  • 950m pływania
  • 45 km jazdy na rowerze
  • 10,55 km biegu
 • dystans długi:
  • 1900m pływania
  • 90km jazdy na rowerze
  • 21,1km biegu

Reprezentanci Lubońskiego Klubu Biegacza

O tym kto wystartuje w Poznań Triatlon 2014 dowiesz się z naszego kalendarza.

Trasa

Pływanie
Start odbywa się z wody, około 100m od brzegu. Wejście do wody jest łagodne i wyłożone kamieniami o gładkiej powierzchni. Linią startu jest meta toru regatowego Malta, pomiędzy betonowym pomostem, a dużą trójkątną boją. Na dystansie krótkim po minięciu pierwszej boi prawą stroną skręcamy dwukrotnie w lewo i kierujemy się do mety. Na dystansie długim pierwsza boja pełni rolę kierunkową i można minąć ją zarówno z lewej, jak i z prawej strony. Drugą i trzecią boję mijamy prawą stroną i skręcamy w lewo, po czym kierujemy się do mety. Po drodze mijamy wysoką wieżę sędziowską i dużą trójkątną boję, które podobnie do pierwszej pełnią rolę jedynie kierunkową. Dystans zmierzony został metodą nawigacji GPS.
a53ed77cb0a36170d05aefc775d1ab22
Rower
Trasa kolarska niewątpliwie należy do jednej z najszybszych wśród imprez triathlonowych w kraju i za granicą. Jest tak za sprawą bardzo niewielkiej liczby zakrętów oraz wzniesień, a także wysokiej jakości nawierzchni asfaltowej. Niemal na całej długości trasy dla jednego kierunku przeznaczone są 2 pasy ruchu.

Jedna pętla trasy liczy 45km – na dystansie długim do pokonania są dwie pętle, natomiast na krótkim dystansie jedna. Początek trasy kolarskiej ma miejsce na ulicy Wiankowej tuż nad nowymi trybunami Toru Regatowego Malta, gdzie zlokalizowana jest strefa zmian. Następnie lekkim podjazdem ulicą Krańcową trasa wiedzie do początku pętli, gdzie skręca w ulicę Warszawską. Dalej trasa wiedzie szeroką dwupasmową ulicą Warszawską i Drogą Krajową 92 do Kostrzyna po czym następuje nawrót na nitkę północną i powrót w kierunku Poznania. Następnie trasa wiedzie przez Rondo Śródka, ulice Podwale i Arcybiskupa Hlonda do ulicy Bałtyckiej, gdzie umiejscowiony jest drugi nawrót, by przez Rondo Śródkę i ulicę Warszawską wrócić do końca pętli. Po przebyciu odpowiedniej liczby pętli powrót do strefy zmian odbywa się ulicą Krańcową i Wiankową.

Etap kolarski odbywa się w konwencji bez draftingu!
4c1ff7574451930555dca43cef8f7d67
Bieg
Trasa biegowa jest bardzo szybka i widowiskowa zarówno dla zawodników, jak i kibiców. Składa się ona z czterech (dystans długi) bądź dwóch (krótkim) pętli wokół Jeziora Maltańskiego. Nawierzchnia to w 90% asfalt, a w 10% kostka brukowa. Ze strefy zmian znajdującej się nad trybunami na mecie toru regatowego Malta do początku pętli jest 100m, a następnie na dystansie długim 3 pełne pętle po 5,4km i czwarta niepełna pętla mierząca 4800m, co daje łączny dystans 21,1km. Na dystansie połowę krótszym do przebiegnięcia jest jedna pełna i druga skrócona pętla. Trasa każdorazowo wiedzie pod nowymi trybunami tuż pod strefą zmian, gdzie znajdować się będzie również meta zawodów, zatem kibice mogą bacznie śledzić przebieg rywalizacji. Na każdej pętli, co około 2,7km znajdować się będą punkty odżywcze. Trasa jest stosunkowo płaska, z dwoma krótkimi i stromymi podbiegami i długimi, łagodnymi zbiegami.
523b8393ccc7ec9c357f1511ca5022fe

Szczegółowe informacje

Więcej informacji znajdziecie na stronie imprezy – www.poznantriathlon.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.