Relacja Marcina Janiaka z X Maniackiej Dziesiątki

15 marca 2014 roku na starcie X-tej, jubileuszowej już edycji Maniackiej Dziesiątki stawiło się, aż 9 biegaczy w barwach Lubońskiego KB.

Wspólny start z ulicy Baraniaka

Wspólny start z ulicy BaraniakaPunktualnie o godzinie 10:00 ulicami Poznania ruszyło ponad 3100 śmiałków, którym pogoda postanowiła nie być przychylną. Pierwsze trzy kilometry były heroiczną walką z silnie dmuchającym w twarz wiatrem, a na 7 kilometrze wszystkich zaskoczył padający grad. Jedyną rekompensatą ciężkich warunków pogodowych tegorocznego biegu było ostatnie 2,5 km szybkiego biegu z wiatrem w plecy.

Trasa biegu, podobnie jak w zeszłym roku zaczynała się na ul. Baraniaka, następnie mijając Poligród, przecinała Wartę mostem św. Rocha i zataczała pętlę przez Garbary, ul. Krakowską i Królowej Jadwigi po to, by ponownie przez most i tereny Politechniki powrócić nad Maltę. Końcowe 2,5 km wiodło lewym brzegiem jeziora maltańskiego, by zakończyć się na mecie umieszczonej na końcu toru regatowego.

Marcin, Radek i Ania

Marcin, Radek i Ania

Samą organizację biegu można uznać za poprawną, ale niczym się nie wyróżniającą. Po tak doświadczonym klubie biegowym jak Maniac i dziesiątej już edycji tego biegu można było się spodziewać czegoś ekstra. Tymczasem butelkę wody mineralnej i ciasteczko owsiane z batonikiem raczej trudno nazwać posiłkiem regeneracyjnym. A o czymś ciepłym na rozgrzanie w tak strasznie zimny dzień można było tylko pomarzyć.

Adam, Marcin i Marek

Adam, Marcin i Marek

Reasumując, nasi biegacze stanęli na wysokości zadania i tak: Adam Chudzicki nabiegał 34:31 a jedyna reprezentantka płci pięknej w barwach LKB Anna Matuszak ukończyła bieg z czasem 0:58:46. Drużynowo na 75 klasyfikowanych drużyn Luboński Klub Biegacza uplasował się na miejscy 25.
Zawodnikom serdecznie gratulujemy, a kibicom gorąco dziękujemy. Nie mieli łatwego zadania przy nader niesprzyjającej aurze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.