Relacja Marcina z I Naszej Dychy w Gostyniu

Autorem relacji jest Marcin Meller
Była to pierwsza edycja biegu w Gostyniu na 10 kilometrów z atestowaną trasą PZLA. Bieg był zaliczany do Grand Prix Wielkopolski w biegach ulicznych na 10 km. Najszybszym mężczyzną okazał się miejscowy biegacz z Gostynia, Adam Nowicki z czasem 00:30:22, a najszybszą kobietą Snizhana Rybak (Leszno) z czasem 38:01. Trasę ukończyło 535 osób w tym 9 osób z Lubonia i 2 z Lubońskiego Klubu Biegacza:

 • 177. Marcin Meller (kat. M30 – m.77) czas netto 46:22,
 • 530. Michał Mielcarek (kat. M20 – m.91) czas netto 1:13:45.
  IMG_7733
  Po raz pierwszy udało mi się uczestniczyć w pierwszej edycji biegu. Trasa została wytyczona na dwóch pętlach. Miałem obawy jak będzie to wyglądać, lecz nie zauważyłem żadnych problemów z biegiem dwukierunkowym pomimo małej ilości płotków i taśm odgradzających. Sama atmosfera podczas biegu była bardzo dobra, ale czasem słońce, które przygrzewało dawało w kość.

  IMG_7763

  Organizatorzy spisali się pomimo niedociągnięć, które w następnych edycjach zapewne będą poprawione. Dla mnie największymi minusami był brak widocznych oznaczeń kilometrów i trochę podbiegów. W następnych edycjach przy większej ilości biegaczy minusami będą na pewno start z krzyżówki oraz małe biuro zawodów. Plusy to meta na stadionie, izotonik, ciasto i kiełbaska z grilla dla każdego na mecie oraz odatkowo dobra atmosfera wśród biegaczy oraz kibiców. Wśród nich jest zawsze moja narzeczona, która utrwala aparatem poczynania moje i klubowe – Agnieszka jeszcze Mielcarek.

  IMG_7734

  Nowością dla mnie jest pomysł na przyciągnięcie biegaczy na kolejną edycję biegu. Jest nią medal, który będzie składał się z sześciu części, które utworzą herb Gostynia. Podczas biegu na pewno zostało dużo uwolnionych endorfin.
  Do zobaczenia w następnej edycji na pewno się wybiorę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.