Relacja z 40. Dębno Maraton

Michał Klecz i Radek Matuszak

Michał Klecz i Radek Matuszak

Już po raz 40 biegacze spotkali się w mekce polskiego maratonu w Dębnie. W tej 14 tysięcznej miejscowości na start zgłosiła się rekordowa liczba zawodników 1340. W ramach tych zawodów zorganizowano Mistrzostwa Polski w Maratonie Kobiet i Mistrzostwa Polski Policji. Biegacze mieli do pokonania zmodyfikowaną trasę, składającą się z czterech pętli. Dwóch małych w centrum Dębna i dwóch większych prowadzącymi malowniczymi drogami poprzez pobliskie wsie.

Atmosfera na trasie była wyśmienita zachęcająca wręcz do poprawiania życiówek. Na trasie można było spotkać kibicujących strażaków w odświętnych mundurach, jak również całe rodziny, które rozpoczynając sezon grillowy wspierali okrzykami biegaczy.

Na tej imprezie nie mogło zabraknąć członków Lubońskiego Klubu Biegacza. Dumnie reprezentowali nasz klub:

  • Michał Klecz, który ukończył swój bieg w czasie 04:14:23
  • Radosław Matuszak z czasem 04:21:37.

Maratonowi w Dębnie wciąż udaje się zachować kameralny klimat. W porównaniu z masowymi imprezami, tu biegacz może liczyć na indywidualne podejście. Tu wciąż zawodników na obiad do stołówki odprowadza uśmiechnięty wolontariusz, a na trasie panuje gorący doping. Szkoda tylko że Dębno jest tak daleko od Lubonia 😀

Michał Klecz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.