Relacja z 6. Poznań Półmaraton

6. POZnań Półmaraton

7 kwietnia 2013 roku odbyła się szósta edycja największego wielkopolskiego półmaratonu – półmaratonu poznańskiego. Na starcie stanęło ponad 6000 biegaczy, rolkarzy i wózkarzy, a do pokonania była trasa o długości 21,097 kilometra. Najszybsi, co nie było żadnym zaskoczeniem, okazali się zawodnicy z Afryki – Martin Mukule (Kenia) – 1:03’29” wśród mężczyzn oraz Lucy Njeri Macharia (Kenia) – 1:11’10” wśród kobiet.

Na starcie nie zabrakło również Lubońskiego Klubu Biegacza! W biegu wzięło udział 11 zawodników – wszyscy bez większego problemu pokonali trasę przed upływem 3 godzin – był to limit ustalony przez organizatorów.

Luboński Klub Biegacza w 6. Poznań Półmaraton

Sobotni dzień nie zapowiadał tak przepięknej pogody w niedzielę. Znaczna część startujących zawodników ubrała się nieodpowiednio – zakładając grube bluzy czy kurtki – co odbiło się w trakcie biegu. Źle dobrany strój sprawił, że szybciej tracili siły i musieli przechodzić w marsz.

Adam Chudzicki

Na szczęście żaden z naszych Klubowiczów nie popełnił takiej gafy i mógł skupić się wyłącznie na biegu – co dało przełożenie w wynikach, ponieważ niektórym biegaczom udało się poprawić rekordy życiowe.

Fantastyczny występ zaliczył Adam Chudzicki, który ustanawiając nowy rekord życiowy – 1:14’31” – zajął 12 miejsce w klasyfikacji generalnej (5 Polak na mecie).

Drugi wśród zawodników Lubońskiego Klubu Biegacza zameldował się na mecie Łukasz Schmidtke, który również ustanowił rekord życiowy – 1:29’12”. Pozwoliło to na zajęcie 270 miejsca w klasyfikacji generalnej.

Łukasz Schmidtke

Trzecie miejsce przypadło w udziale Łukaszowi Kubiakowi, który oszczędzał siły na maraton w Łodzi (14 kwietnia). Pokonanie dystansu półmaratońskiego zajęło mu 1:32’37 – 412 miejsce w klasyfikacji generalnej.