Relacja z Biegu Młodego Maratończyka

W niedzielę 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka, Wolsztyński Klub Biegowy zorganizował pierwszą edycję zawodów o nazwie Bieg Młodego Maratończyka. Na tych zawodach nie mogło zabraknąć reprezentacji młodzieżowej sekcji naszego klubu.

10433503_891950010831467_1031863417_o

Biegi dla najmłodszych rozgrywane były przed południem i poprzedzały odbywającą się tego dnia 3 edycję Wolsztyńskiej Dziesiątki – imprezy o uznanej renomie wśród biegaczy.
Organizatorzy przewidzieli aż 15 biegów w 9 kategoriach wiekowych. Ponieważ nie mieliśmy reprezentantów w najmłodszych kategoriach, na pierwszy bieg z udziałem naszego reprezentanta czekaliśmy aż do 10 biegu.

W kategorii M5 dla rocznika 2004, na dystansie 450 metrów 5 miejsce zajął Krystian Leszczyński, tuż za nim uplasował się Adrian Wojtaszak.

Chwilę później na trasie zobaczyliśmy naszą jedyną reprezentantkę Zosie Galant oraz Marcina Krupskiego w biegu łączonym dziewczyn i chłopców na dystansie 750 metrów. Zosia rozpoczęła bardzo ambitnie prowadząc na początku, ostatecznie zajęła 6 miejsce, a Marcin wśród chłopców był 10. Następnie czekaliśmy na start Damiana Budziszewskiego w kategorii M8 – ukończył on bieg na ulubionym tego dnia przez reprezentantów LKB miejscu – szóstym.

dsc_1161_poznanbiega_pl

W ostatniej kolejce do rywalizacji stanęli bracia Filip i Jan Mączkowiak. Do pokonania mieli dystans 1500m (dwa okrążenia po 750 metrów). Po pierwszym kółku Filip był 2 natomiast Janek 11. Starszy z braci utrzymał zajmowaną pozycję i ukończył rywalizację na podium, zajmując 2 miejsce, natomiast Janek przesunął się 7.

10416936_891950074164794_1471618375_n

Zawody były zorganizowane bardzo dobrze i odbywały się zgodnie z planem. Na każdego uczestnika czekał pamiątkowy medal oraz niespodzianka w pakiecie startowym. Do domu wracaliśmy w optymistycznych humorach wywiezionych z Wolsztyna.