Triathlon Sieraków 2014

triathlon-sierakow

O zawodach

Na przełomie maja i czerwca odbędzie się trzecia edycja zawodów triathlonowych rozgrywana w malowniczej scenerii Krainy 100 Jezior. W Sierakowie, w trakcie dwudniowej rywalizacji, zawodnicy mogą zmierzyć się z dwiema trasami. Dłuższa z nich to 1900m pływania, 90km jazdy na rowerze oraz 21,1km biegu. Krótsza stanowi jej połowę – 950m pływania, 45km jazdy na rowerze, 10550m biegu. Na krótszej trasie pojawi się również reprezentant LKB!

Reprezentanci Lubońskiego Klubu Biegacza

O tym, kto wystartuje w imprezie Triathlon Sieraków 2014 dowiesz się z naszego kalendarza.

Trasa

Pływanie
Start odbędzie się w ośrodku wypoczynkowym Słoneczna z plaży nad jeziorem Jaroszewskim. Zarówno na długim, jak i krótkim dystansie zawodnicy do pokonania mają jedną pętlę. Wyjście z wody znajdować się będzie w ośrodku sportowym TKKF, gdzie znajdować się będą osoby pomagające zawodnikom w sprawnym wyjściu z wody. Od wyjścia z wody do strefy zmian jest około 250 metrów. Zawodnicy będą biec po płytach betonowych oraz kostce brukowej. Tam gdzie będzie to wskazane rozłożone zostaną maty gumowe oraz dywany.
721a9b391c6717aff0ef904582b3c5dd
Rower
Jedna pętla trasy kolarskiej liczy 22,5km, więc na dystansie długim do pokonania będą 4 pętle, na dystansie krótkim dwukrotnie mniej. Trasa rozpoczyna się przy ośrodku TKKF w Sierakowie i wiedzie w stronę miasta. Następnie przed miastem dwukrotnie skręca w lewo, by okrążyć jezioro Jaroszewskie, w którym chwilę wcześniej odbywało się pływanie. Profil trasy jest na warunki wielkopolskie dość urozmaicony, dzięki czemu nie ma mowy o nużącym pokonywaniu kolejnych kilometrów. Po drodze możemy podziwiać kolejne jeziora – w końcu to „Kraina 100 Jezior”. Cała trasa wiedzie po bardzo dobrej jakości nawierzchni asfaltowej. Na każdej pętli są 2 punkty żywieniowe, co daje zawodnikom możliwość zaopatrzenia się w napoje i odżywki co 11km.
84de635da6d4ea46d8469f2d324987df
Bieg
Jedna pętla trasy biegowej ma 5,2km, więc na dystansie długim do pokonania będą 4 pętle, natomiast na dystansie krótkim tylko 2. Trasa rozpoczyna się przy stadionie TKKF i wiedzie początkowo chodnikiem i ścieżką pomiędzy domkami ośrodka TKKF przechodząc w ścieżki leśne. Po około kilometrze trasa przechodzi w ścieżkę rowerową z kostki brukowej, by po 500m znów skręcić w lewo w głąb lasu. Następnie trasa wiedzie po ścieżkach leśnych, by po chwili wybiec tuż obok strefy zmian na kolejną pętlę. Po około 2,5km mijany jest punkt żywieniowy. Profil trasy jest bardzo urozmaicony, trasa wiedzie w 90% po ścieżkach leśnych o zróżnicowanej nawierzchni . Bieg obfituje w liczne podbiegi i zbiegi o małym i średnim stopniu nachylenia, większość trasy jest osłonięta przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Zalecane obuwie z głębszym bieżnikiem i mocnej zabudowie.
89305b85976ae0e181e92cc8674865ed

Szczegółowe informacje

Więcej informacji znajdziecie na stronie zawodów – http://www.triathlonsierakow.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.