Rawicki Festiwal Sportu: Luboński Klub Biegacza w 24-godzinnej Sztafecie Biegowej


23-24 maja 2020 roku, w ramach Rawickiego Festiwalu Sportu, odbędzie się wyjątkowe wydarzenie sportowe – 24 Godzinna Sztafeta Biegowa. Drużyny z całego kraju będą rywalizować na dystansie czasowym, a nie kilometrowym, przez pełną dobę. Wśród uczestników zawodów będzie wspaniała reprezentacja Lubońskiego Klubu Biegacza.

Sztafeta Biegowa jest elementem tradycji sportowej Rawicza i co roku przyciąga do miasta biegaczy z całej Polski. Tegoroczną edycję organizatorzy uczynili szczególną poprzez wprowadzenie zmian w formule biegu. Każda drużyna będzie miała za zadanie przebyć jak największą liczbę okrążeń w ciągu 24 godzin. Zaciekła walka o lepsze rezultaty oraz współpraca zespołowa mają przeciwdziałać monotonii długotrwałego biegu.

Luboński Klub Biegacza, gdzie bieganie to nie tylko sport ale i pasja, chce wystawić swoją ekipę złożoną z ambasadorów szybkości oraz wytrzymałości. Ekipa ta ma na swoim koncie wiele startów w różnych biegu maratońskich, półmarek i ultra biegach. Wspólnie z innymi zawodnikami, podczas Sztafety Biegowej, będą dzielić się swoim doświadczeniem i pasją do biegania.

Baza zawodów będzie zlokalizowana na stadionie miejskim w Rawiczu. Zawodnicy będę mieli za zadanie przebieganie kolejnych 7 km okrążeń, wymieniając się przy każdym rajdzie. Sztafeta będzie trwać non-stop, przez co zawodnicy będą musieli wykazać się nie tylko szybkością oraz wytrzymałością, ale także blokiem psychicznym oraz umiejętnością radzenia sobie z nocnymi godzinami.

Rawicki Festiwal Sportu to coś więcej niż tylko 24 Godzinna Sztafeta Biegowa. Obejmuje bowiem także inne imprezy sportowe, takie jak Amatorskie Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych czy Rodzinny Piknik Fitness. Celem organizatorów tej imprezy jest promowanie lokalnego sportu oraz świadomego dbania o zdrowie fizyczne mieszkańców Rawicza i okolic.

Luboński Klub Biegacza gorąco zachęca swoich członków do udziału w Rawickim Festiwalu Sportu i dystansie 24-godzinnej Sztafety Biegowej. Wszystkim uczestnikom życzymy godnego poziomu rywalizacji oraz niezapomnianych wspomnień sportowych – tak, aby tradycja Sztafet w Rawiczu była kontynuowana przez kolejne lata.

Na początku lipca w Rawiczu odbyła się kolejna edycja Rawickiego Festiwalu Sportu, który jak co roku przyciągnął setki miłośników aktywnego trybu życia. Jedną z najbardziej emocjonujących rywalizacji podczas tego wydarzenia była 24-godzinna Sztafeta Biegowa, w której udział wziął Luboński Klub Biegacza.

Sztafeta biegowa to współzawodnictwo drużyn, polegające na przebiegnięciu przez wszystkich zawodników konkretnej ilości odcinków wyznaczonej trasy. Podczas Rawickiego Festiwalu Sportu grupy miały do pokonania 5-kilometrową trasę, zupełnie równomiernie rozdzieloną pomiędzy uczestników.

Luboński Klub Biegacza przyjechał do Rawickiego Parku Sportowego z wielkim entuzjazmem i ogromną determinacją, aby pobić swoje dotychczasowe rekordy. Skład drużyny był różnorodny – reprezentowały go zarówno osoby regularnie trenujące, jak i amatorzy, jednak wszystkich łączyła jedna pasja – biegi długodystansowe.

Od samego początku rywalizacji tempo było bardzo wysokie. Uczestnicy dawali z siebie wszystko, aby przebiec swoje odcinki jak najszybciej, jednocześnie jednak dbając o to, aby pozostał jeszcze zapas sił na następne tury. Drużyny współzawodniczyły ze sobą w sportowej atmosferze, co wpłynęło na jeszcze większą motywację do rywalizacji.

Podczas całej sztafety biegu atmosfera była niezwykle przyjazna i pełna wzajemnego wsparcia. Wszystkie drużyny udzielane sobie nawzajem pokrzepienia, a zawodnicy dzielili się swoimi osiągnięciami i radami na temat pokonywania trasy. Nie zabrakło także wyrażania podziękowań za miłą organizację i sprawne przeprowadzenie imprezy.

Ostatecznie, Luboński Klub Biegacza z powodzeniem ukończył 24-godzinny bieg sztafetowy, wykazując się dużą wytrzymałością oraz zgraniem drużyny. Grając fair play i dopingując innych uczestników, byli doskonałym wsparciem dla wszystkich presentów na imprezie.

Rawicki Festiwal Sportu to nie tylko dobra okazja do sprawdzenia swoich możliwości sportowych, ale także integracji z innymi pasjonatami aktywności fizycznej. Luboński Klub Biegacza już planuje kolejne wyjazdy na tego typu wydarzenia, aby wspólnie rozwijać swoje pasje i dzielić się swoim doświadczeniem z innymi miłośnikami biegania.